2. GRUPA KRASNALE

Wychowawca : Agnieszka Gawryś

pomoc nauczyciela: Katarzyna Nowak

mail do kontaktu: krasnoludki.przedszkole@o2.pl

możliwość spotkania z rodzicami po wcześniejszym zgłoszeniu wychowawcy :

Pani Alicja Nejman w piątek w godzinach 13.00 - 14.00

Pani Agnieszka Gawryś w piątek w godzinach 16.00 - 17.00

TO MY- KRASNALE

Mamy 5 lata i  jesteśmy już starszakami. Staramy się być dla siebie mili i koleżeńscy, dzięki czemu w naszej grupie jest bardzo wesoło, przyjaźnie i twórczo. Nasz  dzień w przedszkolu zaczynamy od  porannych zabaw następnie zjadamy pyszne  śniadanko i kolejno realizujemy treści programowe z różnych obszarów edukacyjnych (fizyczny, emocjonalny, społeczny, poznawczy) z uwzględnieniem różnych form aktywności: (m.in. matematyczną, przyrodniczą, plastyczną, muzyczną, zdrowotno-fizyczną, językową, społeczną).

Bardzo lubimy tańczyć, śpiewać, rysować i  malować. Poza tym, uczymy się myśleć, mówić, słuchać i rozumieć. Chętnie  uczestniczymy  w  zabawach ruchowych i rytmicznych,  dużo radości czerpiemy wykonując  prace plastyczne rożnymi technikami. Uczęszczamy też  na zajęcia z religii i języka angielskiego. Pamiętamy o kulturalnym zachowaniu się wobec rówieśników i dorosłych. Zwracamy dużą uwagę na przestrzeganie przedszkolnych zasad współżycia w grupie rówieśniczej. Nasz dzień w przedszkolu zajmują wesołe zabawy w kącikach tematycznych oraz różnorodne zajęcia i zabawy rozwijające naszą samodzielność.  Spędzamy też czas w ogrodzie przedszkolnym, chodzimy na spacery i wycieczki w trakcie których utrwalamy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych.

Po  intensywnej pracy, zabawie i wielu wrażeniach związanych z poznawaniem otaczającego świata, odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej, audiobooki  i bajek czytanych przez nasze panie.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Dzieci z Grupy Krasnale z Gminnego Przedszkola Misia Uszatka w Wiązownie wzięły udział w 32 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielkie brawa dla dzieci i Pań za wspaniały występ i...